Jak dbać o włosy rozjaśniane?

Moda na jasny kolor włosów nadal funkcjonuje i ma się świetnie. Panie chętnie rozjaśniają swoje kosmyki. Niestety, często używają do tego celu niewłaściwych farb lub dokonują takich zabiegów w domu. Wpływa to na kondycję ich włosów i sprawia, że fryzura nie prezentuje się tak atrakcyjnie jak powinna. Jak rozjaśniać włosy i dbać o nie, by cały czas wyglądały pięknie?

Trzeba zacząć od tego, że nie wszystkie rodzaje włosów powinny być rozjaśniane. Panie posiadające delikatne i rzadkie kosmyki nie mogą korzystać z drastycznych zabiegów rozjaśniających. To w dłuższej perspektywie zniszczy strukturę włosa. Najlepiej rozjaśniać kosmyki, które są naturalnie koloru blond, na przykład ciemny blond lub nawet jasny brąz. Oczywiście, Panie rozjaśniają również włosy koloru czarnego czy rudego, ale wymaga to ogromnego trudu i długich godzin spędzonych w salonie fryzjerskim. Przede wszystkim, farbowanie należy przeprowadzać etapami, tak by przyzwyczaić włosy do zmiany, obserwować efekt i dostrzec ewentualne problemy. Rozjaśniania nie należy przeprowadzać w domu przy użyciu środków zakupionych w drogeriach. Można w ten sposób spalić sobie włosy, a tego nikt by nie chciał. Tylko profesjonalny salon fryzjerski może bezpiecznie rozjaśnić nasze włosy.

Bardzo ważnym elementem dbania o jasny kolor włosów są kosmetyki. Warto wybierać szampony i odżywki dedykowane włosom rozjaśnianym. Doskonałym wyborem będą też sera nawilżające, maseczki czy błyskawiczne odzywki w atomizerze. Niektóre salony fryzjerskie oferują swoim klientkom specjalne zabiegi poprawiające wygląd włosów farbowanych. dzięki nim kolor nie będzie się tak szybko wypłukiwał, zniknie brzydki żółty odcień, a włosy nie stracą blasku.

Włosy rozjaśniane to nadal jeden z trendów modowych i piękna ozdoba kobiet na całym świecie. Warto o nie dbać i inwestować w profesjonalne salony fryzjerskie, gdzie wykwalifikowany personel będzie w stanie właściwie farbować i modelować naszą fryzurę.

0 komentarze/y

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *